Sort by

jas has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dying Breed

Dying Breed

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Crush

Crush

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Crush

The Crush

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doggie Heaven (Woof!)

Doggie Heaven (Woof!)

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry