Sort by

Jason has logged 89 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freedom

Freedom

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★½
Edit this entry  
24
The White Sheik

The White Sheik

1952
×
★★★
Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones

Bones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Edit this entry  
21
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dynamite Brothers

Dynamite Brothers

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red

Red

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Redwood Massacre: Annihilation

Redwood Massacre: Annihilation

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Swindle

The Swindle

1955
×
★★★½
Edit this entry  
17
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It Happened in Hollywood

It Happened in Hollywood

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Power of the Press

Power of the Press

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adventure in Sahara

Adventure in Sahara

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Girls School Screamers

Girls School Screamers

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry