Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Father's Violin

My Father's Violin

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Edit this entry