Sort by

Jason has logged 792 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Concussion

Concussion

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lemon Drop Kid

The Lemon Drop Kid

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scoop

Scoop

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Melinda and Melinda

Melinda and Melinda

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anything Else

Anything Else

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hollywood Ending

Hollywood Ending

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry