Jason has logged 27 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Nuts!

Nuts!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★½
Edit this entry  
26
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Breaking a Monster

Breaking a Monster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King and Four Queens

The King and Four Queens

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Chase

The Chase

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Candy

Candy

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Zero Days

Zero Days

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry