Jason has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dead Space

Dead Space

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
nothing

nothing

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
Edit this entry  
05
Making True Detective

Making True Detective

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
Edit this entry  
14
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inseparable

Inseparable

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Us Again

Us Again

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry