• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Ice Road

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Us Again

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Dante: A Replication

  • Host

  • The Rental

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Not Alone in Here

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Softcore

  • The Way Back

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • The Night Clerk

    ★½

  • Before Midnight

  • Emma.

    ★★★½

  • The Present

  • Gretel & Hansel

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Horse Girl

    ★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Yes-People

  • Black Bear

    ★★★½

  • His House

    ★½

  • The Turning

    ½

  • Cuties

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½