Sort by

Jason has logged 43 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Year One

Year One

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
1922

1922

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Box

The Box

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Altered

Altered

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Been Thawed

Never Been Thawed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twin Falls Idaho

Twin Falls Idaho

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry