Sort by

Jason has logged 37 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Homecoming

Homecoming

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Whitey: United States of America v. James J. Bulger

Whitey: United States of America v. James J. Bulger

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To Be Takei

To Be Takei

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annie

Annie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pick Me Up

Pick Me Up

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry