Sort by

jason__kelly41 has logged 27 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry