Sort by

jasmine has logged 49 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rise

Rise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twenty Five Twenty One

Twenty Five Twenty One

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry