Sort by

jasmine has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★
Edit this entry  
22
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beach

The Beach

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry