Sort by

Jaron has logged 63 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coin Heist

Coin Heist

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Romper Stomper

Romper Stomper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
iBoy

iBoy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Take the 10

Take the 10

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rendition

Rendition

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Storks

Storks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elle

Elle

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry