Sort by

Jaron has logged 601 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joe

Joe

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Sam

Sam

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry