Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Fan

The Fan

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Stranger

Stranger

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Stranger

Stranger

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry