jarod has logged 19 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Summertime

Summertime

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sting

The Sting

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry