Sort by

jarod has logged 252 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Humpday

Humpday

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shakedown

Shakedown

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Public Speaking

Public Speaking

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
High Heels

High Heels

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
Edit this entry  
14
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry