jarod has logged 15 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★
Edit this entry  
11
The Tigers of Scotland

The Tigers of Scotland

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry