Sort by

jarod has logged 31 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Without

Without

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boys

Boys

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry