Jared has logged 21 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry