Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Edit this entry  
15
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Small Sacrifices

Small Sacrifices

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Powerpuff Girls Movie

The Powerpuff Girls Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry