Sort by

CinemaJoe has logged 31 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Always

Always

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
War Horse

War Horse

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Princess

The Princess

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
1941

1941

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry