Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
Edit this entry  
01
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mother

The Mother

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fool's Paradise

Fool's Paradise

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Flash

The Flash

2023
×
Edit this entry  
18
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
Edit this entry  
15
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tammy

Tammy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

2023
×
★★
Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghosted

Ghosted

2023
×
★½
Read the review Edit this entry