Sort by

Jan has logged 44 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of All The World

The King of All The World

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tree of Eternal Love

Tree of Eternal Love

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arsène Wenger: Invincible

Arsène Wenger: Invincible

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Score

The Score

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Playground

Playground

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Kaddish for Bernie Madoff

A Kaddish for Bernie Madoff

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Aloners

Aloners

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Vanishing Fog

A Vanishing Fog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Things to Come

The Shape of Things to Come

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
What Went Wrong?

What Went Wrong?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cloud & the Man

The Cloud & the Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No. 10

No. 10

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jane by Charlotte

Jane by Charlotte

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moles

Moles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Seekers: Thrill Night

The Seekers: Thrill Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wars

Wars

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Ride the Wave

Ride the Wave

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
In Limbo

In Limbo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Story of My Wife

The Story of My Wife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
Read the review Edit this entry