• Reply 1988

    ★★★★½

  • The Tatami Galaxy

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ½

  • Hunter x Hunter: Phantom Rouge

    ★★½

  • The Judge

    ½

  • The Father

    ★★★½

  • The Odd Life of Timothy Green

    ★★½

  • Emily of New Moon

    ★★★★½

  • Skip Beat!

    ★★★½

  • Pollyanna

    ★★

  • The Story of Pollyanna, Girl of Love

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ½

  • Little Miss Sunshine

    ★★½

  • Singin' in the Rain

    ★★★★

  • Robots

  • Little Witch Academia

    ★★★★

  • Tamako Love Story

    ★★★½

  • Love Live! The School Idol Movie