• Megamind: The Button of Doom

  • Tangled

    ★★½

  • Megamind

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Phineas and Ferb: Summer Belongs to You!

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Despicable Me

  • Avatar Spirits

    ★★★★★

  • Gintama: The Movie

  • The Tatami Galaxy

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • 3 Idiots

    ★★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★½

  • Cencoroll

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Up

    ★★★½

  • Detective Conan: The Raven Chaser

    ★★★★★

  • Lupin the Third vs. Detective Conan

  • Coraline

    ½

  • Madagascar: Escape 2 Africa

  • Skip Beat!

    ★★★½

  • 20th Century Boys 1: Beginning of the End

    ★★

  • Ponyo

    ★★★

  • WALL·E

  • Kung Fu Panda

    ★★★★½

  • Detective Conan: Full Score of Fear

    ★★★★★

  • Like Stars on Earth

    ★★★★★

  • Alvin and the Chipmunks

  • Bee Movie

  • Death Note Relight 1: Visions of a God

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

  • Detective Conan: Jolly Roger in the Deep Azure

    ★★★★★

  • Emily of New Moon

    ★★★★½

  • Mr. Bean's Holiday

    ★★★½

  • Bridge to Terabithia

  • Les Misérables: Shoujo Cosette

  • Death Note

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

  • Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

    ★★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★½

  • Kronk's New Groove

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Mushi-Shi

    ★★★★★

  • 1 Litre of Tears

  • Madagascar

    ★★★½

  • Detective Conan: Strategy Above the Depths

  • Robots

  • The Incredibles

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Detective Conan: Magician of the Silver Sky

  • Monster

    ★★★★★

  • The Lion King 1½

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★★

  • Finding Nemo

  • The Matrix Reloaded

  • Detective Conan: Crossroad in the Ancient Capital

  • Lupin the Third: Operation: Return the Treasure

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • Detective Conan: The Phantom of Baker Street

    ★★★★★

  • Jimmy Neutron: Boy Genius

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★