Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Godland

Godland

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Irreversible

Irreversible

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★½
Edit this entry