jan_klobucic has logged 30 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry