Sort by

jamie has logged 14 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★½
Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Café Society

Café Society

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry