Sort by
  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Queenmaker: The Making of an It Girl

  • Bottoms

    ★★½

  • Mutt

    ★½

  • Nam June Paik: Moon Is the Oldest TV

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Bros

    ★★★

  • Master Gardener

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Funny Pages

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • The African Desperate

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★½

  • Framing Agnes

  • Fire of Love

  • Don't Look Up

    ½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Bunker

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Pig

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • El Planeta

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Le Temps Perdu

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

    ★★★

  • The Duke

    ★★★

  • Tenet

  • An American Pickle

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • Rocketman

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½