Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
★★
Edit this entry  
17
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Messi

Messi

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Messi

Messi

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
True Grit

True Grit

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doghouse

Doghouse

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
Edit this entry  
14
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
John Wayne Gacy: Devil in Disguise

John Wayne Gacy: Devil in Disguise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry