James has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Woodshock

Woodshock

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nobody

Nobody

2012
×
Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Starlet

Starlet

2012
×
★★
Edit this entry  
08
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Capone

Capone

2020
×
Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry