Sort by

Jamie has logged 31 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
K for Karen

K for Karen

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
VHYes

VHYes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rewind

Rewind

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carne

Carne

1991
×
★★★½
Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry