• Super Mario Bros.

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Burst

  • Clifford the Big Red Dog

    ½

  • Come and Learn with Pibby!

  • The Addams Family 2

    ½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★½

  • INU-OH

    ★★★★

  • Dug Dug

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Loud House Movie

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Finally Myself

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Sweet Nothings

    ★★★

  • Remember Where You Are

  • Pilots

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Centuries of Boredom

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Field Trip

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Blank Slate

  • Muzak

    ★★★★

  • Bobo the Monkey

  • - celia’s dream -

    ★★★★

  • Everywhere at the End of Time

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Puparia

    ★★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★½