Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Sphere

Sphere

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Replace

Replace

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepless

Sleepless

×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Outlaw of Gor

Outlaw of Gor

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superhost

Superhost

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Dear Killer

My Dear Killer

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trip Back

The Trip Back

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wake

Wake

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
CyberTracker 2

CyberTracker 2

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Raiders of Atlantis

The Raiders of Atlantis

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Odd Girl

Odd Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Earth Dies Screaming

The Earth Dies Screaming

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Encounter in Space

Encounter in Space

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Users Are Losers

Users Are Losers

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dead of Summer

Dead of Summer

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Solarbabies

Solarbabies

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fatal Exam

Fatal Exam

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
CyberTracker

CyberTracker

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Follower

The Follower

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gor

Gor

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Sex Murders

The French Sex Murders

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Xtro 3: Watch the Skies

Xtro 3: Watch the Skies

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Death Machine

Death Machine

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Come to Me Softly

Come to Me Softly

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rats Are Coming! The Werewolves Are Here!

The Rats Are Coming! The Werewolves Are Here!

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
At the Door of Darkness

At the Door of Darkness

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
9

9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pickman Model

The Pickman Model

×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadly Punkettes

Deadly Punkettes

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ley Lines

Ley Lines

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
None For The Road

None For The Road

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Curse of the Full Moon

Curse of the Full Moon

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cannibal Mercenary

Cannibal Mercenary

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Horus: Prince of the Sun

Horus: Prince of the Sun

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Piggy

Piggy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent House

Silent House

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry