• Njan Prakashan

    ★★★½

  • Thanneer Mathan Dinangal

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • A Serious Man

    ★★★½

  • Nammavar

    ★★★★

  • Katheyondu Shuruvagide

    ★★★½

  • Godha

    ★★★½

  • Kadhala Kadhala

    ★★★½

  • Mudhal Nee Mudivum Nee

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Apoorva Sagodharargal

    ★★★★½

  • Rock On 2

    ★★

  • Kalakalappu 2

    ★★½

  • Rock On!!

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½