Sort by

Michael James has logged 24 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hero

The Hero

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Super Over

Super Over

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Indian Kitchen

The Great Indian Kitchen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Eeswaran

Eeswaran

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Master

Master

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bhoomi

Bhoomi

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maara

Maara

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry