Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sudani from Nigeria

Sudani from Nigeria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manjummel Boys

Manjummel Boys

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Moment to Remember

A Moment to Remember

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Be with You

Be with You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dedh Ishqiya

Dedh Ishqiya

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ishqiya

Ishqiya

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bramayugam

Bramayugam

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Premalu

Premalu

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lover

Lover

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lal Salaam

Lal Salaam

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Saba Nayagan

Saba Nayagan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Singapore Saloon

Singapore Saloon

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Star

Blue Star

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fighter

Fighter

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Malaikottai Vaaliban

Malaikottai Vaaliban

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neru

Neru

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Merry Christmas

Merry Christmas

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killer Soup

Killer Soup

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joe

Joe

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guntur Kaaram

Guntur Kaaram

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Miller

Captain Miller

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ayalaan

Ayalaan

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hanu-Man

Hanu-Man

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kida

Kida

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kaathal – The Core

Kaathal – The Core

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Swathi Mutthina Male Haniye

Swathi Mutthina Male Haniye

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parking

Parking

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
12th Fail

12th Fail

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three of Us

Three of Us

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The American

The American

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kho Gaye Hum Kahan

Kho Gaye Hum Kahan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toby

Toby

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Salaar

Salaar

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry