• Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • Class Action Park

    ★★★

  • An American Pickle

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Fortnite World Cup - Creative Finals

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½