Sort by

isabella has logged 53 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wish Upon a Star

Wish Upon a Star

1996
×
Edit this entry  
10
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
09
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
Edit this entry  
09
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
High Society

High Society

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
That Night

That Night

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Holes

Holes

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
August Rush

August Rush

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Because of Winn-Dixie

Because of Winn-Dixie

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Edit this entry  
27
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Edit this entry