• It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Breakthrough

    ★★★★

  • Little

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★½

  • To the Bone

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • To Be Frank: Sinatra at 100

    ★★★

  • Daddy's Home

    ★★★½

  • Furious 7

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • Unbroken

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • World War Z

    ★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★★

  • The Help

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Soul Surfer

    ★★★½

  • Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

    ★★★★

  • The Last Song

    ★★★★

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★★★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★★½

  • 17 Again

    ★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★

  • Enchanted

    ★★★★

  • August Rush

    ★★½

  • Hairspray

    ★★★★

  • Bridge to Terabithia

    ★★★★

  • Aquamarine

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★

  • The Pacifier

    ★★★★★

  • Because of Winn-Dixie

    ★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★

  • The Notebook

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • 50 First Dates

    ★★★

  • The Cat in the Hat

    ★★★★

  • Holes

    ★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★½

  • The Luck of the Irish

    ★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • She's All That

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★½

  • Home Alone 3

  • Titanic

    ★★★★★

  • Hercules

    ★★★★★

  • 101 Dalmatians