• Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • The Paley Center Salutes The Good Place

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Mokalik (Mechanic)

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Unplanned

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Reprisal

    ½

  • Roma

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Europe at Sea

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • The Good Fight

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • The Square

    ★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Deidra & Laney Rob a Train

    ★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • In This Corner of the World

    ★★★★½

  • Lady Macbeth

    ★★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • David Brent: Life on the Road

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Whisky Galore

    ★½

  • Harmonium

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★½

  • Burn Country

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Sunset Song

    ★★★½

  • Zoom

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Sweet Bean

    ★★★½

  • Miss Hokusai

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • 808

    ★★½

  • Taxi

    ★★★★