James has logged 22 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Tiger

Tiger

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The American President

The American President

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lance

Lance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Decker: Port of Call: Hawaii - The Movie

Decker: Port of Call: Hawaii - The Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry