Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Next

Next

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Fan

The Fan

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Mako: The Jaws of Death

Mako: The Jaws of Death

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
03
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Harriet the Spy

Harriet the Spy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Two for the Money

Two for the Money

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brink!

Brink!

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★½
Edit this entry  
26
Domestic Disturbance

Domestic Disturbance

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Junior

Junior

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reno 911!: Miami

Reno 911!: Miami

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★½
Edit this entry  
15
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hook

Hook

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cool Cat Fights Coronavirus

Cool Cat Fights Coronavirus

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Mommy is a Murderer

Mommy is a Murderer

2020
×
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
½
Read the review Edit this entry