• Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Throat Notes

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Overlord

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Double King

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Giant's Dream: The Making of the Iron Giant

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Krampus

    ★★★

  • Inside Out

    ★★½

  • Jurassic World

    ½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Boruto: Naruto the Movie

    ★★★½

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

    ★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • The Last: Naruto the Movie

    ★★★★

  • Too Many Cooks

    ★★★

  • John Wick

    ★★½

  • Song of the Sea

    ★★★½

  • Predestination

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★