• House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Death Note

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Book of Henry

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Life

    ★★★