• 3:10 to Yuma

    ★★★½

  • Andrei Rublev

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Kingdom of the Fairies

    ★★½

  • The Vanishing Lady

    ★★

  • Baby's Meal

    ★½

  • The Sprinkler Sprinkled

    ★½

  • Workers Leaving the Lumière Factory

    ★½

  • The Arrival of a Train at La Ciotat

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Rambo

    ★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Ghost Rider

    ★★

  • As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

    ★★★★½

  • Koyaanisqatsi

    ★★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★½

  • Faust

    ★★★★

  • Sansho the Bailiff

    ★★★★★