Sort by

Jack has logged 124 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
The Stuff

The Stuff

1985
×
★½
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clapping for the Wrong Reasons

Clapping for the Wrong Reasons

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Edit this entry  
17
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pod

Pod

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Tarantula

Tarantula

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Barbershop

Barbershop

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Follow

Follow

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
From Beyond

From Beyond

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry