Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Swede Caroline

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Goldfish

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Burial

  • Samaritan

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Phea

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Corner Office

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Off The Rails

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Beyond Existence

  • Kimi

    ★★★★

  • Gentle

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Bang Straws

  • Isn’t It a Beautiful World

  • No Time to Die

    ★★★

  • SEA 404

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Liberation Radio

  • Our River... Our Sky

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • From the Planet of the Humans

    ★★★★½

  • The Tramp's New World

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Happily

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • La Mif

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • President

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Jiu Jitsu

    ★★½

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★