Sort by

JakubM has logged 39 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Lou

Lou

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gozu

Gozu

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
12:08 East of Bucharest

12:08 East of Bucharest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four to Dinner

Four to Dinner

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Restless

Restless

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Dear Killer

My Dear Killer

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Philomena

Philomena

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reno 911!: The Hunt for QAnon

Reno 911!: The Hunt for QAnon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbara

Barbara

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gangs of Wasseypur – Part 2

Gangs of Wasseypur – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Lab

Ghost Lab

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sick

Sick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
R.M.N.

R.M.N.

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadly Weapons

Deadly Weapons

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ciné-Guerrillas: Scenes from the Labudović Reels

Ciné-Guerrillas: Scenes from the Labudović Reels

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Loving Adults

Loving Adults

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Recurrence

Recurrence

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gangs of Wasseypur – Part 1

Gangs of Wasseypur – Part 1

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry